Храна одделение натриум карбоксиметил целулоза (ЦУК)

Краток опис:

Натриум карбоксиметил целулоза (CMC) е бел или жолтеникав прав, кој е без мирис, вкус и non-toxic.It има висока hygroscopicity и е растворлив во вода за да се формира густа течност. Тоа е полианјонски електролити и не fermented.It има добри топлина стабилност .resistance на сол и филм-формирање на имотот. 1.Prevent протеин во киселина млеко од кондензација, поставување и ламинирање. 2.Due на своите необични мазна државата шеќер паста по што се раствора, се направи пијалок добар вкус и мазна. 3.Its добро, дури и ...


 • Мин.нарачката Количина: 25 кг
 • Набавка Способност: 15000 тони / годишно
 • Порт: Шангај
 • Рок на плаќање: T / T; L / C или било кој други
 • детали за производот

  Тагови производ

  натриум карбоксиметил целулоза ( ЦУК ) е бел или жолтеникав прав, кој е без мирис, вкус и non-toxic.It има висока hygroscopicity и е растворлив во вода за да се формира густа течност. Тоа е полианјонски електролити и не fermented.It има добри топлина стабилност .resistance на сол и филм-формирање на имотот.

  1.Prevent протеин во киселина млеко од кондензација, поставување и ламинирање.

  2.Due на своите необични мазна државата шеќер паста по што се раствора, се направи пијалок добар вкус и мазна.

  3.Its добра равномерност и киселина отпор овозможува пијалок со одлична стабилност

  4.Effectively подобрување на пукнатини или уривање на снегулки за распуштање на ефективна елемент.

  Specifications Of CMC

  за храна

  тип

  спецификација

  FM6

  FH6

  FVH6

  FM9

  FH9

  FH9-A

  FVH9

  Степен на супституција (ДС)

  ≥0.60

  ≥0.60

  ≥0.60

  ≥0.90

  ≥0.90

  ≥0.90

  ≥0.90

  Вискозитет (Во 2% вода

  Раствор), mPa.s

  300-800

  800-1200

  1500-2200

  300-800

  800-1200

  1500-2200

  1500-2200

  PH

  6,0-8,5

  6,0-8,5

  6,0-8,5

  6,0-8,5

  6,0-8,5

  6,0-8,5

  6,0-8,5

  Влага,%

  ≤10

  ≤10

  ≤10

  ≤10

  ≤10

  ≤10

  ≤10

  Хлориди  (Како Cl - ),%

  ≤1.2

  ≤1.2

  ≤1.2

  ≤1.2

  ≤1.2

  ≤1.2

  ≤1.2

  Тешки метали (како Pb),%

  ≤0.0015

  ≤0.0015

  ≤0.0015

  ≤0.0015

  ≤0.0015

  ≤0.0015

  ≤0.0015

  Железо (како Fe) ,%

  ≤0.02

  ≤0.02

  ≤0.02

  ≤0.02

  ≤0.02

  ≤0.02

  ≤0.02

  Арсен (како As) ,%

  ≤0.0002

  ≤0.0002

  ≤0.0002

  ≤0.0002

  ≤0.0002

  ≤0.0002

  ≤0.0002

  Чистота

  Во согласност со корисник " барањето на


  3.Пакување

  ЦУК производ се пакува во внатрешниот полиетиленска кеса засилени со хартиена кеса на 3-ката или хартија за барел или картонска кутија, нето тежина е 25 кг по торба.

  4.Транспорт и складирање

  Заштита на производот од влага и влажна.

  Не го стави заедно со други хемикалии.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !