Индустриски одделение карбоксиметил целулоза (ЦУК)

Краток опис:

 Натриум карбоксиметил целулоза 【Вовед】 Име: натриум карбоксиметил целулоза Кратенка: CMC Молекуларна формула: C6H7O2 (OH) 2OCH2COONa 1.Characteristics: натриум карбоксиметил целулоза (CMC) е бел или жолтеникав прав, кој е без мирис, вкус и non-toxic.It има висок hygroscopicity и е растворлив во вода за да се формира густа течност. Тоа е полианјонски електролити и не ферментира. Таа има добра термичка стабилност, отпорност на сол и филм-формирање на имотот. 2.Applications За Цера ...


 • Мин.нарачката Количина: 25 кг
 • Набавка Способност: 15000 тони / годишно
 • Порт: Шангај
 • Рок на плаќање: T / T; L / C или било кој други
 • детали за производот

  Тагови производ

   натриум карбоксиметил целулоза

  Struction Вовед 

  Име: Натриум карбоксиметил целулоза

  Кратенка: ЦУК

  Молекуларна формула: C6H7O2 (OH) 2OCH2COONa

  1. карактеристики:

  Sodium Carboxymethyl Cellulose (CMC) is white or yellowish powder that is odorless,tasteless and non-toxic.It has high hygroscopicity and is soluble in water to form a thick liquid. It is a polyanionic electrolyte and not fermented. It has good heat-stability, resistance to salt and film-forming property.

  2. Апликации

  За в ерамика

  55

  За сликарство и мастило

  66

  за Паста за заби

  77

  ЦУК исто така, може да се користи за хартија слој, батерија, комарец отвратителен темјан, тутун, текстил, електрични заварување, coemetic.

  3. Пакување

  ЦУК производ се пакува во внатрешниот полиетиленска кеса засилени со хартиена кеса на 3-ката или хартија за барел или картонска кутија, нето тежина е 25 кг по торба.

  4. Транспорт и складирање

  Заштита на производот од влага и влажна.

  Не го стави заедно со други хемикалии.

   
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Интернет разговор!