само-израмнувачки малтер господар серија

Краток опис:

Опис на производот Само-маси за израмнување господар серија Тоа главно се користи за авто-израмнување соединенија, еден вид на сува-мешани прашкаст материјал кој вклучува redispersible полимери во прав, целулозни етери и некои сурфактант и градители. Производот се адекватно тестиран од страна на тестирање на пазарот, се здоби со добар углед од страна на корисниците. Општо земено, една наша торба (25 кг) саморазливна соединенија господар серија може да се произведуваат на ...


 • Мин.нарачката Количина: 25 кг
 • Набавка Способност: 10000 тони / годишно
 • Порт: Шангај
 • Рок на плаќање: T / T; L / C или било кој други
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот                                                                           

  Само-маси за израмнување господар серија
  Тоа главно се користи за авто-израмнување соединенија, еден вид на сува-мешани прашкаст материјал кој вклучува redispersible полимери во прав, целулозни етери и некои сурфактант и градители. Производот се адекватно тестиран од страна на тестирање на пазарот, се здоби со добар углед од страна на корисниците.
  Општо земено, една наша торба (25 кг) саморазливна соединенија господар серија може да произведе еден тон само-израмнувачки малтер.
  Тоа е лесно да работа и Образец е многу научни.

                                                                
  Пакување и складирање                                                               
  А. Стандардна Пакување: Во 25 кг хартиени кеси со ЈП внатрешна кеси
  Б. голема торба или други специјални пакети се е можно на барање.

  Чувајте го во сува состојба, и складирање време не треба да надминува една година.
                                                                            
  Safety notes                                                                          

  Горенаведените датум е во согласност со нашите знаења, но не ослободува клиентите внимателно сите проверка веднаш по приемот. За да се избегне различни формулирање и различни суровини, Ве молиме да стори повеќе за тестирање пред да го користите. Ние го задржуваме правото да ги промени нашите производи и без да го информира однапред.

    • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !