klasën industriale HPMC

Përshkrim i shkurtër:

Hydroxypropyl Methyl Cellulose (HPMC) is widely used in gypsum based plasters, cement based plasters, mortars, tile adhesive, putty and tile grouts.  It has good water retention and improve the workability. It can also prolong the open time and improve sag resistence.    【Introduction】Name: Hydroxypropyl Methyl Cellulose Abbreviation: HPMC Molecular Formula: [C6H7O2(OH)x-m-n(OCH3)m(OCH2CH(OH)CH3)n]x Structural formula: 【Technical requirements】 Appearance: white to yellowish p...


 • Min.urdhër Sasia: 25 kg
 • Furnizimi Aftësia: 10000 ton / vit
 • Port: Shanghai
 • Termi pagesës: T / T; L / C ose ndonjë tjetër
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Hydroxypropyl Methyl Celuloza ( HPMC ) is widely used in gypsum based plasters, cement based plasters, mortars, tile adhesive, putty and tile grouts. 

  It has good water retention and improve the workability. It can also prolong the open time and improve sag resistence. 

   

  PrezantimiName: Hydroxypropyl Methyl Cellulose

  Abbreviation: HPMC

  Formula molekulare [C6H7O2 (OH) xmn (OCH3) m (OCH2CH (OH) CH3) n] x formula strukturore:

  22

  Kërkesat teknike

  1. Dukje: bardhë në pluhur të verdhë apo kokrra.
  1. Index teknike

  Tabela 1

  artikull indeks
   

  HPMC

   

  F

  E J   K

  Humbja në tharje,%

  5.0 Max

  vlera e pH

  5,0 ~ 7.0

  shfaqje

  Bardhë të kokrra verdhë ose pluhur

  Viskoziteti (mPa.s)

  referohen tabelën 2

  3.Viscosity Specifikimi

  nivel varg specifik (mPa.s) nivel varg specifik (mPa.s)

  5

  4 ~ 9 8000 6000 ~ 9000

  15

  10 ~ 20 10000 9000 ~ 12000

  25

  20 ~ 30 15000 12000 ~ 18000

  50

  40 ~ 60 20000 18000 ~ 30000

  100

  80 ~ 120 40000 30000 ~ 50000

  400

  300 ~ 500 75000 50000 ~ 85000

  800

  600 ~ 900 100000 85000 ~ 130000

  1500

  1000 ~ 2000 150000 130000 ~ 180000

  4000

  3000 ~ 5600 200000 ≥180000

   

  Shënim: Çdo kërkesë tjetër të veçantë për produktin mund të plotësohet përmes negociatave midis furnizuesit dhe blerësit.

  Application

  Tile adhesive

  Hydroxypropyl Methyl Cellulose (HPMC) provides water retention and workability to tile adhesive and grouts. It also improves adhesion, reduce skinning, and increase open time.

   HPMC in tile adhesive

  Gypsum-based plasters

  Hydroxypropyl Methyl Cellulose (HPMC) imparts workability, and consistency to gypsum-based and cement-based plasters. It also provide water retention and sag resistance.

   imagestore2016072785a31bf2-00d9-4021-a005-3afe0d7106d7_副本

  Cement-based plasters

  Hydroxypropyl Methyl Cellulose (HPMC) provides water retention  to cement-based plasters, improves workability.

   HPMC in mortar

  Masonry mortars

  Hydroxypropyl Methyl Cellulose (HPMC) extends board life and improve workability.

  HPMC in construction

  EIFS/ETICS

  Hydroxypropyl Methyl Cellulose (HPMC) provides excellent workability and long working time.

   timg

  Paketimi

  HPMC Produkt është i paketuar në një qese të brendshme polietileni përforcuar me një qese letre 3-fije, ose fuçi letër apo letër kuti, pesha neto është 25 kg për thes.

  Transporti dhe magazinimi

  Mbroni produktin kundër lagështisë dhe të lagësht.

  A nuk e vënë atë së bashku me kimikate të tjera.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !